POD KŘÍDLY ANDĚLŮ adventní tvoření (nejen pro děti) v Centru stavitelského dědictví NTM Plasy

Prvního prosince, o první neděli adventní, nabízí Národní technické muzeum v Opatské konírně Centra stavitelského dědictví NTM Plasy všem lidem dobré vůle možnost adventního tvoření, pohody, času s přáteli. Do dílny naplněné vůní dřeva si každý může přijít vytvořit svého anděla.
Tento materiál byl zvolen proto, že dřevo a truhlářství budou jedním z hlavních motivů, se kterým se v Centru stavitelského dědictví NTM Plasy budou návštěvníci potkávat v příštím roce. „Už od začátku fungování muzea před čtyřmi lety se snažíme, abychom při představování jednotlivých témat nezůstávali jen u statických ukázek. Také novou výstavu, věnovanou stavebnímu truhlářství, chceme doplnit o možnost seznámit se s řemeslem v dílnách, vyzkoušet si na vlastní kůži dovednosti, které nepatří jen do muzea,“ poodhaluje plány na příští rok generální ředitel NTM Karel Ksandr.
„Vytvořte si svého anděla. Krása skrytá ve dřevě čeká na probuzení,“ láká návštěvníky na adventní dílnu muzejní pedagožka Kristýna Koderová. Při svých programech se vždy snaží pomáhat návštěvníkům, ať už to jsou děti nebo dospělí, objevovat svět kolem sebe novýma očima. „Kus pokrouceného dřeva, starého drátu, linie, materiály, … fantazie a trochu toho kumštu. Snažíme se nabídnout návštěvníkům příležitost vytvořit něco jedinečného, oprostit se od běžných šablon.“ Pro někoho je důležitý výsledek, pro někoho proces tvoření, pro jiného (zvláště pro děti) možnost vyzkoušet si „obyčejné“ nástroje jako je pila, sekyra, kladivo, vrtačka… Šikovné ruce ochotné pomoci budou samozřejmě na místě. Krása a originalita každého výrobku je zaručena!
Na odpolední dílnu bude navazovat od 17.00 hodin v Santiniho sále adventní koncert plaského sboru Sagitta. Slíbeny jsou písně skutečně adventní.

neděle 1. 12. 2019
adventní dílna
15.00 – 17.00 hodin
Opatská konírna NTM CDS Plasy

adventní koncert
17.00 – 18.00 hodin
Santiniho sál NTM CSD Plasy

Akce se koná ve spolupráci s farností Plasy.

Tisková zpráva NTM 12. listopadu 2019
Mgr. Kristýna Koderová
Oddělení PR a práce s veřejností
Email: kristyna.koderova@ntm.cz
Mob.: 777 710 802

Centrum stavitelského dědictví NTM Plasy
Pivovarská 5, 331 01 Plasy
www.muzeum-plasy.cz