Stavební hřiště

Trvalá expozice

Stavební hřiště je jednou z nejoblíbenějších částí expozice stavitelství. Na jednom ze sýpkových pater někdejší sladovny mají dnes návštěvníci všech věkových kategorií možnost vyzkoušet vlastní stavitelské schopnosti. I z prostých dřevěných špalíčků lze postavit překvapivě složité konstrukce, hmotový model plaského kláštera umožňuje vytvořit podobu areálu v různých historických etapách jeho vývoje, pro nejmenší návštěvníky je nachystána polstrovaná „osmička“ s jednoduchou, „archetypální stavebnicí“. Vždyť jistě i velcí architekti a stavitelé získávali první konstrukční dovednosti právě se stavbami z kostek!

Vědomosti získané prohlídkou expozic lze prověřit na interaktivní obrazovce s kvízy, doplňovačkami a dalšími zábavnými hrami. Magnetická puzzle umožňují složit průčelí staveb v různých slohových epochách, tzv. „stůl architekta“ seznámí s proměnou stavebních plánů v minulosti, „vysouvačka“ dá nahlédnout do pojmosloví architektury. Stavební hřiště rovněž poskytuje prostor pro práci s dětskými průvodci expozicí či pro vytvoření vlastního návrhu stavby.

Z důvodů preventivních opatření v souvislosti s Covid-19 je Stavební hřiště dočasně uzavřeno. Omlouváme se, děkujeme za pochopení.