Nabídka pro školy a organizované skupiny

Jste-li škola, letní tábor, skautský oddíl nebo třeba jen skupina lidí, kteří spolu chtějí něco zažít, a je vás alespoň 8, můžete se objednat na některý z našich programů. Tyto programy probíhají v úterý až v pátek po celý rok, tedy i mimo běžnou otevírací dobu. Finanční podmínky naleznete v Ceníku.

kontakt: csd@ntm.cz

Budete-li se chtít poradit o volbě programu vhodného pro vaši skupinu, rádi Vám pomůžeme.KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY (90 minut)

Vhodné pro ty, co dávají přednost živému komentáři před tím, co si mohou přečíst.

PROGRAMY MUZEJNÍ PEDAGOGIKY (90 minut)

JEDNA, DVĚ, TŘI, BUM, POSTAVÍME DŮM

MŠ + 1., 2. třída
Program, při kterém se děti seznámí s materiály a nástroji, které potřebujeme při stavbě domu, zapojí všechny smysly při jejich poznávání (až na chuť:), postaví jednoduchou stavbu. Chybět nebude ani říkanka a dostatek pohybu.

DŮM PLNÝ ZÁHAD (expozice stavitelství)

3 různé úrovně (1., 2., 3. stupeň)
Někdy je stejně důležité umět se ptát jako hledat odpovědi. Nic není samozřejmé. V každé části expozice čeká záhada, v každé čeká úkol. A na závěr odměna pro vítěze.

…ALE JÁ JSEM STAVAŘ

3. stupeň (a vyšší)
Program vytvořený pro studenty stavebních škol. Prohlídka expozice očima stavaře.

…CO JE TO SHP? (expozice stavebně-historického průzkumu)

3. stupeň (a vyšší)
Základní seznámení s tím, co je stavebně-historický průzkum, s jeho cíli, využitím, otázkami. Společné objevování historie stavby na konkrétních ukázkách expozice stavebně-historického průzkumu. Vše je zaručeně pravé.

VÝTVARNĚ-ŘEMESLNÉ DÍLNY


Workshopy, při kterých si můžete vyzkoušet různé činnosti související se stavebním řemeslem. Pokud není uvedeno jinak, jsou vhodné pro dospělé i děti. V současné době je možnost zúčastnit se workshopu „SGRAFITA“ a "TVORBA MOZAIK".

SGRAFITA

Účastníci dílny se lehce seznámí a tím, kdy, kde, jak a proč se sgrafita používala, každý si vytvoří svůj vlastní sgrafitový obraz. Připraví si rámeček, nanese do něj vrstvu probarvené omítky, vápennou vrstvu, připraví si návrh nebo použije z našeho výběru, přenese na podklad, vyrývá do výsledné podoby.
časová náročnost: 2 – 2,5 hodiny

MOZAIKY

Z připravených různobarevných keramických střípků si každý vytvoří svůj obraz (může do něj zakomponovat zrcátko, háčky), zafixuje si ho, přenese na připravenou destičku, kterou si před tím natře lepidlem. Odnáší si svůj obrázek a sáček spárovačky pro následné vyspárování. (Nedá se spárovat hned, musí se počkat, až náležitě zaschne lepidlo.)
časová náročnost: 1,5 – 2 hodiny