Výstava Poklady v českých keramických obkladech

NEDĚLE 19. 3. 2017 AKCE

Poklady v českých keramických obkladech      do 26. 11. 2017

Koncem 19. století dochází k výrazné proměně vzhledu interiérů staveb, ale i jejich fasád. Příčinou je narůstající obliba keramických obkladů, v jejichž výrobě tehdy nastal velký kvalitativní pokrok. Spolu s německými to byly zejména české továrny, které se svými výrobky sklízely úspěchy na světových trzích.

Nová výstava v CSD Plasy ukáže vývoj keramických obkladů na produkci tří českých továren na keramiku v Rakovníku, Chlumčanech a Horní Bříze.

Návštěvník bude seznámen s výrobními procesy a technikami v minulosti, ale i s dobovými módními trendy a dalšími vlivy, které se rychle obrážely v designu jak obkladů, tak i dlažeb.

Výstava vznikla v přímé spolupráci se značkou RAKO, firmou LASSELSBERGER, s.r.o. a potrvá od 19. března do 26. listopadu 2017.