Do muzea s dětmi

Centrum stavitelského dědictví NTM Plasy

AKCE

Není nic úžasnějšího, než objevovat svět spolu s dětmi. Společně prožívat, společně poznávat. Jak věci fungují? Proč se co dělá? Z čeho se co vyrábí? A jaké je to na dotek? „Kdo zná, neničí,“ hlásá nápis nad vstupem do expozice. „Kdo zná, pro toho je svět bohatší,“ dodáváme.

V muzeu najdete spoustu exponátů, které přímo vybízejí ke zkoumání. Někdy však potřebujete poradit, kudy do toho. Kromě ochotných kustodů můžete využít pracovní list s hledáním kódu. KÓD: 1234 - hra vám usnadní orientaci v muzeu, může být návodem, čím v muzeu děti zaujmout, co s nimi lze zkoumat, nad čím společně přemýšlet. Kdo přinese správně vyluštěný kód, toho čeká odměna. Hru (i následnou odměnu) vám rádi dají v pokladně.

Stavební hřiště je zatím stále dočasně uzavřeno, ale i bez něj je to v muzeu prima. (O otevření hřiště vás budeme informovat na webových stránkách a na facobooku.)