DÍL(n)A STAVEBNÍHO TRUHLÁŘSTVÍ

Centrum stavitelského dědictví NTM Plasy

VÝSTAVA

Výstava, která je věnovaná stavebnímu truhlářství a parketářství, nabízí pohled na velikou rozmanitost a bohatství těchto řemesel. Ukazuje jak historické exponáty, tak konkrétní technologické postupy ručního i strojního zpracování dřeva.

Dřevo je materiál, který člověk používá od nepaměti, a od pradávna z něho staví také domy. Výstava nechává tentokrát v pozadí velké tesařské práce a dává prostor stavebnímu truhlářství. Ukazuje dílnu truhláře, jak se měnila s nástupem strojního opracování dřeva a porovnává jeho odlišnosti oproti opracování ručnímu. Dozvíte se, co všechno je potřeba se dřevem umět, když potřebujete vyrobit něco tak běžného, jako jsou třeba dveře nebo okenní rámy. Vystavené exponáty vás upozorní na zajímavosti, které byste možná jinak nechali bez povšimnutí.

Výstava je přístupná v rámci Expozice stavitelství NTM CSD Plasy od 9. června 2020.