Dny evropského dědictví v NTM CSD Plasy s tématem: H+Z

Zdarma

sobota 7. 9. 2019

Centrum stavitelského dědictví NTM Plasy se letos připojuje ke Dnům evropského dědictví programem, který připomíná 100. výročí narození plzeňského rodáka, cestovatele, Miroslava Zikmunda a navazuje na výstavu Filmaři Hanzelka a Zikmund.

Vstup do expozice, na výstavy a na veškerý doprovodný program je tento den zdarma!

PROGRAM
13:30, 15:00, 16:30 / STRUKÁŽ / workshop kreativních fotografických technik s Ivem Kornatovským.

18:00 / TANGO ANTARCTICO / přednáška hydrobioložky, polárnice a cestovatelky Marie Bulínové, která na ostrově Vega v Antarktidě objevila nový druh řasy rozsivky a pojmenovala ji ne náhodou Hantzschia zikmundiana.

20:00 / venkovní projekce filmu STOLETÍ MIROSLAVA ZIKMUNDA / životopisný film, který přináší osobitý pohled na bouřlivé dějiny dvacátého století očima muže, který poznal celý svět.

Akce je finančně podpořena Plzeňským krajem (www.turisturaj.cz).