Tatra 87 - legenda mezi automobily

vstupné

vstup volný

místo konání

nádvoří před Expozicí stavitelství
Pivovarská 5, 331 01 Plasy
Jak se k nám dostanete

17. - 18. SRPNA 2019 VÝSTAVA

Národní technické muzeum vystaví v Centru stavitelského dědictví NTM Plasy ve dnech konání plaské poutě jeden ze svých nejvzácnějších exponátů – originální vůz J. Hanzelky a M. Zikmunda.     

V sobotu 17. srpna zároveň proběhne na nádvoří před Expozicí stavitelství ve spolupráci se spolkem Tatra Heritage sraz automobilů značky Tatra. Předpokládaná účast je kolem deseti vozů. Pořádáno ke 100. výročí narození Ing. Miroslava Zikmunda, plzeňského rodáka.

Tatra 87 - automobil, se kterým legendární dvojice H+Z podnikla svou první cestu kolem světa a který byl prohlášen Národní kulturní památkou, bude výjimečně vystaven mimo dopravní halu hlavní budovy Národního technického muzea a doplní alespoň nakrátko výstavu, která je tento rok v Centru stavitelského dědictví NTM Plasy oběma cestovatelům věnována.

Legendární vzduchem chlazený osmiválec, který byl schopný dosáhnout rychlosti až 160 km/hod bude parkovat na nádvoří před Expozicí stavitelství v jedné nejstarších z garáží, které se na našem území dochovaly. Garáž sloužila pro provoz pivovaru, byla vytápěna parou z pivovarského kotle a byla vybavena přívodem teplé a studené vody. Její plány pocházejí z roku 1912.

Akce je finančně podpořena Plzeňským krajem (www.turisturaj.cz).