Zahájení návštěvnické sezóny 2019

Vážení návštěvníci,
i v roce 2019 pro Vás Národní technické muzeum otevírá své pobočky: Centrum stavitelského dědictví v Plasích
a Železniční depozitář v Chomutově.

Centrum stavitelského dědictví Plasy Národního technického muzea

- expozice, které vedou k úctě ke stavebnímu dědictví, zprostředkovávají hlubší porozumění stavební historii, předávají tradiční dovednosti, přinášejí inspiraci a potěšení.
otevřeno od 3. 4. do 31. 10. / úterý - neděle / 9-17

Nové výstavy a expozice v roce 2019:
FILMAŘI HANZELKA A ZIKMUND / od 3. dubna
TUNEL EJPOVICE. MODERNIZACE TRATI ROKYCANY – PLZEŇ. / od 3. dubna
VODNÍ KORIDOR DUNAJ-ODRA-LABE / od 3. dubna
STATIKA - PROČ TO (NE)SPADNE / od 5. června

Železniční depozitář NTM v Chomutově

- téměř 100 kolejových vozidel několika rozchodů a nejrůznějších typů – od parní lokomotivy vyrobené v roce 1870 až po vozidla nových trakcí o celé století novějších. K vidění jsou lokomotivy bývalých ČSD, salonní, osobní i motorové vozy, elektrické a motorové lokomotivy, historické drezíny, ale i vozidla teprve nedávno vyřazená z provozu u Českých drah.
otevřeno od 30. 3. do 28. 10. / čtvrtek - neděle / 9-17

Na otevření chomutovského železničního depozitáře NTM v sobotu 30. března 2019 je pro návštěvníky připravena možnost projížďky parním motorovým vozem M124.001 Komárek. Ve 14 hodin pojede z depozitáře do Černovic a zpět (návrat ve 14.40) a poté bude do 16. hodiny vozit zájemce v areálu depozitáře. Cena vstupenky pro jízdu do Černovic činí 100,- Kč, za svezení v areálu depozitáře se platí 20,- Kč.