31. října 2018 – ukončení návštěvnické sezóny

Centrum stavitelského dědictví NTM Plasy má za sebou tři roky od svého otevření. Stálá expozice stavitelství v budově bývalého pivovaru již stihla oslovit tisíce návštěvníků. Počáteční návštěvnický provoz byl rozšířen o komentované prohlídky Dvora stavebních řemesel, letní výtvarně-řemeslné dílny, celou řadu programů pro školy, specializované kurzy a workshopy.

V režii Národního technického muzea byla také jízda „Prezidentského vlaku“, která si našla díky umístění Centra stavitelského dědictví NTM Plasy jednu za svých zastávek právě v Plasích.

Radostí letošního roku se stalo určitě získání jedné z cen Fóra slovanských kultur „Živa Award 2018“. Na vyjádření, že se Centrum stavitelského dědictví NTM Plasy „stává ve své zemi předním centrem stavitelského dědictví a jedním z pilířů rozvoje kulturní identity národa“, může být muzeum právem hrdé.

S končící návštěvnickou sezónou roku 2018 končí i tři výstavy: „Vynálezce a vlastenec Ludvík Očenášek - od jízdních kol ke kosmickým raketám“, „Splněné sny. Odvěká touha létat.“ a „Poklady v českých keramických obkladech“.

Jejich místo zaujme v roce 2019 nová interaktivní expozice statiky, výstava o ražení tunelu Ejpovice a výstava spojená se 100. výročím narození Miroslava Zikmunda. Rozhodně je na co se těšit.