28. září 2018 - Den otevřených dveří na Ministerstvu kultury ČR

28. ZÁŘÍ 2018 AKCE

V pátek 28. září 2018 se v době od 10 do 17 hodin návštěvníkům otevřou brány malostranského Nostického paláce (Maltézské náměstí 1, Praha 1), sídla Ministerstva kultury ČR.

Nabízí se Vám prohlídka unikátního raně barokního Nostického paláce, kde si budete moci prohlédnout reprezentační sály, pracovnu ministra, kapli Nanebevzetí Panny Marie, obrazárnu i nostickou knihovnu. V přízemí paláce se Vám představí 23 příspěvkových organizací Ministerstva kultury s bohatým programem pro děti i dospělé.

Národní technické muzeum pro všechny návštěvníky tentokrát připravilo edukační aktivity z oblasti elektroniky. Děti i dospělí mohou objevovat jednoduché principy zapojení žárovek, zvonků, elektromotorků. Dílny připravilo NTM ve spojitosti s 90. výročím záchrany vzducholodi Italia. Její posádka, u nás známá českým účastníkem Dr. Běhounkem, využila právě improvizace elektronických součástek a zprovoznila si poškozenou radiostanici. Děti si vyzkouší odvysílat i krátkou zprávu v replice trosečnického stanu.

Více informací naleznete na webových stránkách Ministerstva kultury ČR.