8. září 2018 - Den otevřených dveří / vstup zdarma

vstupné

vstup volný

místo konání

Centrum stavitelského dědictví Plasy
Pivovarská 5, 331 01 Plasy
Jak se k nám dostanete

8. ZÁŘÍ 2018 AKCE

Evropské fondy pomáhají realizovat malé i velké projekty po celé České republice. Ministerstvo pro místní rozvoj společně s příjemci dotace představuje úspěšné projekty v rámci dnů otevřených dveří. Jedním z nich je i den v Centru stavitelského dědictví Národního technického muzea v Plasích. Přijďte se podívat, kde fondy EU pomáhají, a užít si den plný zábavy a poznání.

V rámci bohatého programu, který se bude v areálu plaského kláštera celý den konat, Vás Národní technické muzeum zve zdarma do Expozice stavitelství a na dva typy komentovaných prohlídek:

A) DVŮR STAVEBNÍCH ŘEMESEL s programem „Jak mistr Ondřej k zednické lžíci přišel“
Prohlídka je vhodná pro všechny věkové kategorie, zaujme děti i dospělé. Probíhají při ní ukázky práce na autentických historických strojích, při cestě historickými dílnami se postupně vyrobí zednická lžíce, která se na závěr stane odměnou pro nejpozornějšího návštěvníka.

B) EXPOZICE STAVEBNĚ-HISTORICKÉHO PRŮZKUMU
Prohlídka, při níž se návštěvníci pomocí ukázek konkrétních stavebních prvků na budově, která prošla zajímavým vývojem od středověku až po současnost, učí pozorovat detaily staveb, číst v nich, vyvozovat určité závěry. Je velice poutavá, ale není úplně vhodná pro děti.

Časy prohlídek:
• 11:00 DVŮR STAVEBNÍCH ŘEMESEL
• 12:00 DVŮR STAVEBNÍCH ŘEMESEL
• 13:00 EXPOZICE STAVEBNĚ-HISTORICKÉHO PRŮZKUMU
• 14:00 DVŮR STAVEBNÍCH ŘEMESEL
• 15:00 DVŮR STAVEBNÍCH ŘEMESEL
• 16:00 EXPOZICE STAVEBNĚ-HISTORICKÉHO PRŮZKUMU

Na komentované prohlídky je nutné se z kapacitních důvodů předem registrovat. Registrační formulář naleznete zde. (Pozor, registraci neprovádí Centrum stavitelského dědictví Plasy, ale Ministerstvo pro místní rozvoj.)


Více informací o celé akci naleznete na webových stránkách dotaceeu.cz.

Bezplatný vstup do expozic Centra stavitelského dědictví Národního technického muzea Plasy je zároveň součástí Dnů evropského dědictví 2018.