Česká cena za architekturu 2018

vstupné

vstup volný

místo konání

nádvoří před Expozicí stavitelství
Pivovarská 5, 331 01 Plasy
Jak se k nám dostanete

14. 6. – 31. 12. 2018 VÝSTAVA

Soutěžní přehlídka staveb realizovaných na území České republiky v posledních pěti letech má sloužit ke kontinuální propagaci kvalitní české architektury. Zahrnuje široké spektrum děl – od velkých komplexů a nákladných staveb po drobná díla, třeba i dočasného charakteru. Nejlepších 33 nominovaných projektů si můžete prohlédnout od 14. 6 do 31. 12. 2018 ve venkovní expozici areálu Národního technického muzea Centra stavitelského dědictví v Plasích. Vstup na výstavu je zdarma.     

V roce 2018 sedmičlenná mezinárodní porota vybírala z celkového počtu 145 přihlášených děl. Mezi autory nominovaných staveb jsou jak etablované ateliéry, tak mladí a veřejnosti nepříliš známí tvůrci. Nejčastějším tématem letošních nominací jsou stejně jako vloni rodinné domy a vily, nalezneme mezi nimi ale i sportoviště, smuteční síň, kapli, stanici lanovky, kino nebo třeba pivovar.
Všechny přihlášené stavby si můžete prohlédnout na videu České komory architektů, vyhlašovatele soutěže. Jméno držitele Hlavní ceny i ostatních finalistů se dozvíte 19. listopadu 2018 na slavnostním galavečeru ve Foru Karlín.

Více o České ceně za architekturu i jednotlivých nominacích si můžete přečíst zde.