Expozice a výstavy v roce 2018

AKCE

30. března - 31. října / úterý – neděle (včetně státních svátků) / 9:00 – 17:00 hodin

EXPOZICE STAVITELSTVÍ – stálá expozice seznamující návštěvníky atraktivní formou především s tradičním stavitelstvím.

STAVEBNÍ HŘIŠTĚ – prostor nejen pro děti, ve kterém si můžete hrát, tvořit, odpočívat. …vždyť i velcí architekti a stavitelé začínali stavbami z kostek.

PŘÍBĚH VIZIONÁŘE: JAN KAPLICKÝ – studijní kabinet, ve kterém můžete procházet mezi více než padesáti původními autorskými modely tohoto významného architekta, nechat se oslovit jeho dílem i životem.

výstava: SPLNĚNÉ SNY. ODVĚKÁ TOUHA LÉTAT - výstava patřcíí do série výstav k výročí 100 let republiky a ukazující nesnadnou cestu k lidovému létání v československé historii. Touha létat překračuje hranice – sociální, věkové, genderové. Jak vyrobit letadlo dostupné širšímu okruhu zájemců? Výstava představí letadlové motory pro tato lidová letadla a také ženy v historii československého letectví.

výstava: POKLADY V ČESKÝCH KERAMICKÝCH OBKLADECH - možnost seznámit se s historií keramických obkladů na našem území od středověku po současnost. Materiály, výrobní procesy a techniky, dobové módní tendence, design.

výstava: VYNÁLEZCE A VLASTENEC LUDVÍK OČENÁŠEK – OD JÍZDNÍCH KOL KE KOSMICKÝM RAKETÁM - Ludvík Očenášek byl jedním ze dvou Čechů, kteří jsou zapsáni ve Spojených státech amerických v síni slávy průkopníků kosmických letů. Co o něm víme?

DVŮR STAVEBNÍCH ŘEMESEL - pro letní období se ve Dvoře stavebních řemesel chystá několik řemeslných dnů a workshopů a také komentované prohlídky autenticky zařízených dobových dílen.