Zahájení nové návštěvnické sezóny - 30. března 2018

AKCE

Návštěvnická sezóna začíná v roce 2018 na Velikonoce novou výstavou s názvem Splněné sny. Odvěká touha létat.

Výstava patří do série výstav k výročí 100 let republiky a ukazuje nesnadnou cestu k lidovému létání v československé historii. Touha létat překračuje hranice – sociální, věkové, genderové. Jak vyrobit letadlo dostupné širšímu okruhu zájemců? Výstava představí letadlové motory pro tato lidová letadla a také ženy v historii československého letectví.

Díky velkému zájmu návštěvníků můžete ještě tento rok navštívit výstavu Poklady v českých keramických obkladech, která se věnuje vývoji keramických obkladů na našem území, a navštívit výstavu Vynálezce a vlastenec Ludvík Očenášek – od jízdních kol ke kosmickým raketám.

Stálou Expozici stavitelství seznamující návštěvníky atraktivní formou především s tradičním stavitelstvím doplňuje tzv. „studijní kabinet“ významného moderního architekta Jana Kaplického. V něm můžete procházet mezi více než padesáti jeho původními autorskými modely, nechat se oslovit jeho architekturou i životem.

Pro letní období se ve Dvoře stavebních řemesel chystá několik řemeslných dnů a workshopů a také komentované prohlídky autenticky zařízených dobových dílen.

30. března - 1. den nového návštěvnického roku - je ve spolupráci s Leteckomodelářským klubem Plasy připraven odpolední program pro děti, ze kterého si odnesou malý dárek.