Den stavebních řemesel

vstupné

Den stavebních řemesel
plné 150,-
snížené 90,-

Expozice stavitelství zdarma

místo konání

Centrum stavitelského dědictví Plasy
Pivovarská 5, 331 01 Plasy
Jak se k nám dostanete

12.8. 2017 AKCE

Dvůr stavebních řemesel CSD NTM Plasy je tento rok v čase tradiční plaské pouti „Na Královnu“ opět přichystán pro Den stavebních řemesel. Záměrem této akce je nejen představit některá z řemesel spojených se stavitelstvím, ale především umožnit návštěvníkům si celou řadu konkrétních řemeslných dovedností vyzkoušet.     

Vstup do areálu bude stejně jako v případě Zvonařského dne Opatskou konírnou. Ta funguje celé prázdniny jako odpočinková a kreativní zóna CSD NTM Plasy, kde je připravena tvůrčí dílna mozaik a doplňkové aktivity pro děti v podobě přírodních stavebnic a stolků a mini truhlářské dílny, kde lze řezat, zatloukat, šroubovat. Je otevřena také všem, kdo si chtějí uprostřed areálu plaského kláštera třeba jenom tak odpočinout. Během Dne stavebních řemesel dílna mozaik nepoběží, ale už v neděli bude návštěvníkům opět plně k dispozici.

Z řemeslníků, kteří jsou připraveni věnovat se návštěvníkům, můžeme jmenovat mistry tesaře, truhláře, vitrážisty, malíře, štukatéry, pokrývače, cihláře, provazníky, kameníky, kováře… Ti všichni jsou nachystáni nejen ukázat a představit vám své řemeslo, ale třeba vás z něj i něco naučit.

Novinkou při letošním Dni stavebních řemesel je možnost zúčastnit se komentovaných prohlídek hospodářského dvora a expozice stavebně-historického průzkumu. Jejich začátek bude v 10, 12, 14 a 16 hodin před Opatskou konírnou.

Vstup na Den stavebních řemesel je pro děti 90,- Kč, pro dospělé 150,- Kč. Vstup do Expozice stavitelství je tento den zdarma.