Místa utrpení, smrti a hrdinství

románské foyer Městské knihovny v Plasích

1. 8. - 30.9. 2017 VÝSTAVA

Místa utrpení, smrti a hrdinství
- vězni z Českých zemí v nacistických koncentračních táborech.

Autorem výstavy Místa utrpení, smrti a hrdinství je historická skupina Osvětim ve spolupráci s Památníkem Terezín. Výstava byla poprvé otevřena v liberecké synagoze v srpnu 2005 a od té doby putuje po celé republice. Podává svědectví o nepředstavitelně děsivé realitě nacistických koncentračních a vyhlazovacích táborů, pomáhá nezapomenout, varuje. Výstava nabízí dobové materiály připomínající hrůzy nacistické vlády v okupovaných zemích, obsahuje autentické vzpomínky lidí, kteří běsnění fašistů přežili, připomíná památku těch, kteří nepřežili, a současně varuje před hrozbami dneška, kterými jsou sílící ultranacionalistická a neonacistická hnutí.

Výstava se koná pod záštitou generálního ředitel NTM Mgr. Karla Ksandra a starosty města Plasy Zdeňka Hanzlíčka.

Výstava bude otevřena od 1. srpna do 30. září 2017 v otvírací době knihovny.

pondělí 9 - 12, 13 - 17 hodin
středa 9 - 12, 13 - 17 hodin
čtvrtek 9 - 12, 13 - 18 hodin
pátek 9 - 12, 13 - 17 hodin

Dovolujeme si vás pozvat na zahájení výstavy, které se uskuteční
v románském foyer Městské knihovny v Plasích
1. srpna 2017 v 17 hodin.