Otevírací doba muzea v roce 2021

duben — říjen úterý — neděle od 9:00 do 17:00
včetně všech státních svátků

Národní technické muzeum
Centrum stavitelského dědictví NTM Plasy
Pivovarská 5
331 01 Plasy


email: csd@ntm.cz
telefon pokladna: +420 373 300 730
telefon kancelář: +420 373 300 733

Návštěvní řád CSD NTM Plasy, včetně Dodatku

(aktualizace 14.5.2020)

Mohlo by vás zajímat

Parkoviště

Neplacené nehlídané parkoviště s kapacitou až 250 aut je součástí areálu, nachází se po levé straně hned za sjezdem z hlavní silnice. K expozici stavitelství pokračujte asi 200m dál po cestě.

Bezbariérový přístup

Expozice stavitelství umožňuje osobám se sníženou pohyblivostí navštívit téměř všechny své prostory. Problém tvoří pouze lávka ve druhém patře (3 schody) a prostor mlýnice (2 schody), kde bývají sezónní výstavy. Dostupnost ostatních prostor umožňuje výtah. Rádi vám pomůžeme, pro vstup do muzea použijte prosím zvonek, který se nachází u vchodu.
V budově muzea můžete využít bezbariérové toalety.

Děti v muzeu

Děti jsou u nás vítány, součástí expozice je takzvané stavební hřiště, které nabízí prostor pro hru, tvoření, relaxaci. (Je nám líto, ale vsoučasné době je z důvodů preventivních opatření v souvislosti s šířením nákazy viru Covid-19 Stavební hřiště dočasně uzavřeno.)

Cyklisté

Stojany pro zaparkování kol naleznete hned před vstupem do muzea, inspiraci pro cyklovýlety najdete na oficiálních stránkách města.

Skupiny

Organizované skupiny (alespoň 10 lidí) se mohou objednávat na komentované prohlídky, programy muzejní pedagogiky a výtvarně-řemeslné dílny ve všední dny po celý rok. (Je nám líto, ale vsoučasné době se z důvodů preventivních opatření v souvislosti s šířením nákazy viru Covid-19 ruší veškeré doprovodné programy.)

Mazlíčci

Vaši čtyřnozí společníci mají umožněn vstup pouze na nádvoří areálu. Můžete pro ně dostat misku s čerstvou vodou.